Tibor Mechura

Som veľmi vďačný a určite odporúčam návštevu Sveta zdravia

pred

po

Som veľmi vďačný a určite odporúčam návštevu Sveta zdravia

Môj príbeh začal v marci r.2016, keď po pravidelnej kontrole u môjho lekára mi odobral krv a výsledky poukázali na zvýšené hodnoty cukru, cholesterolu a triglyceridov. Na sonografe bolo vidieť steatózu (stukovatenie) pečene. Mal som zvýšený krvný tlak. V  56 rokov som vážil 103 kg, pri výške 176 cm. Doktor mi vysvetlil, že s tým musím niečo urobiť a začať zdravšie žiť.

Po príchode domov som na internete hľadal niečo bližšie o mojich zvýšených krvných hodnotách a objavil som tam odkaz na svet zdravia. Po prezretí si ich materiálov, v ktorých bola presne zmienka o mojich problémoch, som hneď kontaktoval svet zdravia na poliklinike v Karlovej Vsi a dohodol si termín návštevy. Pri stretnutí vo Svete zdravia mi Ing Zuzana Zaťková vysvetlila, čo môžem očakávať od našej spolupráce pri pravidelných kontrolách, a tak som sa rozhodol, že na 1 rok využijem ich ponúkané služby.

Asi 1 hodinu mi p. Zaťková kládla otázky o mojich stravovacích návykoch, pitnom režime, či športujem, akú mám krvnú skupinu a robila si poznámky s tým, že do 14 dní bude mať pre mňa hotový osobný výživový plán a komplexnú nutričnú typológiu.

Od 13.4.2017 som začal navštevovať Svet zdravia. Dostal som zápisník, kde som si každý deň zapisoval čo a kedy som jedol a pil, koľko športoval a aké lieky užíval. Raz týždenne sme mali dohodnutú konzultáciu a rozprávali sme sa o mojom stravovaní, vhodnosti potravín a čase ich konzumácie. Vysvetlila mi, kedy a čo je správne v tom dni konzumovať a hlavne prečo to má byť tak a nie, ako som si to v ten deň skombinoval sám. V tomto som teraz urobil obrovský pokrok, že už viem presne, kedy a čo môžem jesť, aby som si kontroloval svoju hmotnosť.

Bol mi jasne vysvetlený pitný režim, každý týždeň prebehla kontrola hmotnosti, tuku, vody v tele. Behom 7 mesiacov som schudol 15 kg z toho ale 11 kg z vnútorného tuku. Toto percento by ste doma sami asi nedokázali, na to treba odborné vedenie a ja som ho v osobe p. Zaťkovej mal, za čo sa jej chcem veľmi pekne poďakovať.

Treba povedať, že som aktívny tenisový tréner, ktorý stojí skoro denne 4-5 hodín na kurte, takže pohyb, ktorý je kľúčový spolu so zdravím a odlišným stravovacím návykom zmenil moju postavu, potlačil zdravotné problémy s kolenami, mám oveľa menšie bolesti v krížoch. Upravil sa mi značne krvný tlak. Mám zväčšenú pohyblivosť, obratnosť. Stáva sa mi, že ľudia, ktorí ma poznali aj predtým hovoria, ako svižne sa pohybujem, vystupujem z auta a pod. To človeka poteší a dodá energiu pokračovať ďalej. Celé to nie je o hladovaní a dodržiavaní diét, ale o pravidelnom konzumovaní správne vybratej potravy 5-krát denne, aby bol neustále naštartovaný váš metabolizmus a samozrejme je dôležité pravidelné športovanie na výdaj energie.

Na nové stravovanie som si zvykol, rozmýšľam, kedy, čoho a koľko počas dňa mám zjesť. Je to o hlave a pohybe. Vždy som dostatočne nasýtený, sem-tam si doprajem aj nejaký prehrešok, ale viem, že potom to musím vykompenzovať ľahšou stravou alebo zvýšeným pohybom. Týždenné konzultácie vo Svete zdravia mi veľmi pomohli začať sa správne orientovať v potravinách a spôsobe ich využitia v mojom jedálnom lístku.

Som jej za to veľmi vďačný a určite odporúčam návštevu Sveta zdravia. Nezabudnite však, že je to spolupráca ich odbornosti + vášho chcenia urobiť naozaj všetko to, čo vám vysvetlia, aby vám to pomohlo a začali ste upravovať svoju hmotnosť a cítili sa lepšie.

U mňa to pomohlo na 100 %. 

S pozdravom Mechura Tibor

Tabuľka výsledkov

Tibor Mechura

Vek: 57
Výška: 176 cm
-15.8 kg
pred po
Hmotnosť 103.1 kg 87.3 kg
Obvod pásu 110 cm 99 cm

Moja špecialistka


Ďalší príbeh

pred

po

Blanka Ftáčková

Návšteva Sveta zdravia – správna voľba

Už dlho som počúvala o tejto metóde chudnutia Avšak vôbec som tomu nejako neverila. Presvedčilo ma, keď začala chodil kolegynka do Sveta...

-6 kg
Pobočka
Svet zdravia Malacky

Objednajte sa

Objednať sa na základnú diagnostiku organizmu a konzultáciu je jednoduché a môžete tak urobiť práve teraz. Vyplňte jednoduchý kontaktný formulár a naša asistentka s Vami dohodne vhodný termín. Návšteva trvá 45–60 minút a teraz stojí akčných 7,90€ (akčná cena platí pre prvú návštěvu klienta v poradni).

Presný termín návštevy s Vami dohodne asistentka poradne, ktorú ste si vybrali, a ktorá Vás bude kontaktovať telefonicky v najbližšom možnom termíne.

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

523 375
kg schudli klienti
93
pobočiek
198
špecialistov