Tibor Mechura

Som veľmi vďačný a určite odporúčam návštevu Sveta zdravia

pred

po

Som veľmi vďačný a určite odporúčam návštevu Sveta zdravia

Môj príbeh začal v marci r.2016, keď po pravidelnej kontrole u môjho lekára mi odobral krv a výsledky poukázali na zvýšené hodnoty cukru, cholesterolu a triglyceridov. Na sonografe bolo vidieť steatózu (stukovatenie) pečene. Mal som zvýšený krvný tlak. V  56 rokov som vážil 103 kg, pri výške 176 cm. Doktor mi vysvetlil, že s tým musím niečo urobiť a začať zdravšie žiť.

Po príchode domov som na internete hľadal niečo bližšie o mojich zvýšených krvných hodnotách a objavil som tam odkaz na svet zdravia. Po prezretí si ich materiálov, v ktorých bola presne zmienka o mojich problémoch, som hneď kontaktoval svet zdravia na poliklinike v Karlovej Vsi a dohodol si termín návštevy. Pri stretnutí vo Svete zdravia mi Ing Zuzana Zaťková vysvetlila, čo môžem očakávať od našej spolupráce pri pravidelných kontrolách, a tak som sa rozhodol, že na 1 rok využijem ich ponúkané služby.

Asi 1 hodinu mi p. Zaťková kládla otázky o mojich stravovacích návykoch, pitnom režime, či športujem, akú mám krvnú skupinu a robila si poznámky s tým, že do 14 dní bude mať pre mňa hotový osobný výživový plán a komplexnú nutričnú typológiu.

Od 13.4.2017 som začal navštevovať Svet zdravia. Dostal som zápisník, kde som si každý deň zapisoval čo a kedy som jedol a pil, koľko športoval a aké lieky užíval. Raz týždenne sme mali dohodnutú konzultáciu a rozprávali sme sa o mojom stravovaní, vhodnosti potravín a čase ich konzumácie. Vysvetlila mi, kedy a čo je správne v tom dni konzumovať a hlavne prečo to má byť tak a nie, ako som si to v ten deň skombinoval sám. V tomto som teraz urobil obrovský pokrok, že už viem presne, kedy a čo môžem jesť, aby som si kontroloval svoju hmotnosť.

Bol mi jasne vysvetlený pitný režim, každý týždeň prebehla kontrola hmotnosti, tuku, vody v tele. Behom 7 mesiacov som schudol 15 kg z toho ale 11 kg z vnútorného tuku. Toto percento by ste doma sami asi nedokázali, na to treba odborné vedenie a ja som ho v osobe p. Zaťkovej mal, za čo sa jej chcem veľmi pekne poďakovať.

Treba povedať, že som aktívny tenisový tréner, ktorý stojí skoro denne 4-5 hodín na kurte, takže pohyb, ktorý je kľúčový spolu so zdravím a odlišným stravovacím návykom zmenil moju postavu, potlačil zdravotné problémy s kolenami, mám oveľa menšie bolesti v krížoch. Upravil sa mi značne krvný tlak. Mám zväčšenú pohyblivosť, obratnosť. Stáva sa mi, že ľudia, ktorí ma poznali aj predtým hovoria, ako svižne sa pohybujem, vystupujem z auta a pod. To človeka poteší a dodá energiu pokračovať ďalej. Celé to nie je o hladovaní a dodržiavaní diét, ale o pravidelnom konzumovaní správne vybratej potravy 5-krát denne, aby bol neustále naštartovaný váš metabolizmus a samozrejme je dôležité pravidelné športovanie na výdaj energie.

Na nové stravovanie som si zvykol, rozmýšľam, kedy, čoho a koľko počas dňa mám zjesť. Je to o hlave a pohybe. Vždy som dostatočne nasýtený, sem-tam si doprajem aj nejaký prehrešok, ale viem, že potom to musím vykompenzovať ľahšou stravou alebo zvýšeným pohybom. Týždenné konzultácie vo Svete zdravia mi veľmi pomohli začať sa správne orientovať v potravinách a spôsobe ich využitia v mojom jedálnom lístku.

Som jej za to veľmi vďačný a určite odporúčam návštevu Sveta zdravia. Nezabudnite však, že je to spolupráca ich odbornosti + vášho chcenia urobiť naozaj všetko to, čo vám vysvetlia, aby vám to pomohlo a začali ste upravovať svoju hmotnosť a cítili sa lepšie.

U mňa to pomohlo na 100 %. 

S pozdravom Mechura Tibor

Tabuľka výsledkov

Tibor Mechura

Vek: 56
Výška: 176 cm
-15.8 kg
pred po
Hmotnosť 103.1 kg 87.3 kg
Obvod pásu 110 cm 99 cm

Moja špecialistkaĎalší príbeh

pred

po

Miroslav Marko

Bol raz jeden, ktorý 60 rokov chutne jedol, jedol. Samozrejme hovorím o sebe.

Keď ale prišli prvé náznaky cukrovky, vysoký krvný tlak, cholesterol, hlboko som sa zamyslel. Pomohla mi kniha Miroslava Veselého a dal som za...

-10 kg
Pobočka
Svet zdravia Banská Bystrica

Objednajte sa

Objednať sa na základnú diagnostiku organizmu a konzultáciu je jednoduché a môžete tak urobiť práve teraz. Vyplňte jednoduchý kontaktný formulár a naša asistentka s Vami dohodne vhodný termín. Návšteva trvá 45–60 minút a teraz stojí akčných 7,90€ (akčná cena platí pre prvú návštěvu klienta v poradni).

Presný termín návštevy s Vami dohodne asistentka poradne, ktorú ste si vybrali, a ktorá Vás bude kontaktovať telefonicky v najbližšom možnom termíne.

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

431 314
kg schudli klienti
94
pobočiek
215
špecialistov