Iveta Benedikovičová

„Schudni, je to v hlave“

pred

po

„Schudni, je to v hlave“

Veta, ktorá ma neskutočne vytáčala, keď mi ju moje dcéry hovorili. Jasné, že som schudnúť chcela, len som to nevedela dostať do hlavy. A kilečká pribúdali a ja som rástla a rástla. Ale nie do výšky. Do priestoru. A potom to prišlo.

 

Všetko sa to začalo na Vianoce

Dostala som od dcéry darček: návšteva  Sveta zdravia. Samozrejme, že som sa urazila, lebo som si myslela, že aj keď som „tučná“, je to moja vec. Argumenty dcér „pozri sa na seba, nič pekné si nemôžeš na seba kúpiť, nevládzeš chodiť, strašne sa potíš, máš vysoký tlak, máš operované obe kolená“ som statočne ignorovala. Odpovedala som im, že v obuvi, v „kabelkárni“ a v zlatníctve mi je vždy niečo dobré. Jasné, že som v skúšobnej kabínke chytala amok, keď som si niečo skúšala a zo všetkých strán mi pretekalo sadlo. Nakoniec som súhlasila, že darovanú „poukážku“ do Sveta zdravia využijem. Aj keď som bola presvedčená, že je to zbytočné, pretože som držala nespočetné množstvo diét pri ktorých som síce schudla, ale o niekoľko mesiacov som mala všetky kilá späť aj s niekoľkými bonusovými.

 

V deň D išla moja dcéra so mnou do Sveta zdravia

Po vstupnom  vážení som zostala zhrozená. Nie z kilogramov - úctyhodných 96 - lebo o tých som vedela. Ale hodnoty tuku, viscerálneho tuku a metabolický vek 88 rokov ma dorazili. A tak som do toho išla. Moja výživová poradkyňa pani Ľubica Majerová mi všetko perfektne vysvetlila, dostala som jedálniček, pokyny, čo môžem a čo nie. Mojou podmienkou bolo chudnúť sama so sebou, bez rôznych prípravkov, doplnkov stravy. Po preštudovaní jedálnička som si povedala, že koniec, končím. Bola som sklamaná, lebo som si myslela, že dostanem vypracovaný jedálniček na pol roka na každý deň. Presne napísané, čo na raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Z tých asi 12 receptov som si niečo vybrala, ale čo ďalej? Nakoniec som sa zamerala na vhodné potraviny a varila som si neskutočné mňamky. Kombinovala som povolené potraviny tak, že som sa naučila jesť veci, ktoré by som predtým nezjedla /ryby !!!, kuskus, bulgur/.

 

Na prvú kontrolu som išla s obavami

Mala som pocit, že som určite pribrala, keď som 5x za deň jedla, porcie veľké a nehladovala som. Výsledok ma potešil. Myslím, že som dala dolu 4 kg. Hovorila som si: „Ivet kľud, to sú len prežraté kilá, tie idú rýchlo dolu.“ Ale kilá išli dolu pri každej kontrole. Po 3 mesiacoch som schudla 12 kg. A pekne to pokračovalo. V skúšobnej kabínke som už nepadala do mdlôb a po piatich mesiacoch som si obliekala moju vysnívanú veľkosť / ešte šťastie, že mám už dospelé dcéry, lebo vždy som im hovorila: „Buďte radi, že nenosím veľkosť 40, lebo by ste boli hladné“. Dnes by už hladovali :)/.

Podarilo sa mi schudnúť 22 kilogramov, za čo ďakujem samozrejme sebe a mojej pevnej vôli / o ktorej som ani nevedela, že ju mám/. No hlavne ďakujem mojej výživovej poradkyni Ľubice Majerovej, ktorá ma naučila, ako dosiahnuť vysnívanú veľkosť číslo 40.

PS 1: Nie je nad pocit, keď vás rodina a známi chvália ako dobre vyzeráte a keď ste inšpiráciou pre iných – moje štyri kamarátky sú už klientkami Sveta zdravia.

PS 2: Len nezaspať na vavrínoch a pokračovať v začatej ceste. Lebo je to beh na dlhé trate.

Iveta Benedikovičová

Vek: 58
Výška: 158 cm
-22.3 kg
6 mesiacov
pred po
Hmotnosť 96.5 kg 74.2 kg
Obvod pásu 113 cm 90 cm

Moja špecialistka


Ďalší príbeh

pred

po

Dominika Pechanova

Povedala som si, že rok 2017 bude pre mňa rok zmien a premien...

Volám sa Dominika. Povedala som si, že rok 2017 bude pre mňa rok zmien a premien. No po pár mesiacoch Nového roku sa na mojej...

-11 kg
Pobočka
Svet zdravia Žilina

Objednajte sa

Objednať sa na základnú diagnostiku organizmu a konzultáciu je jednoduché a môžete tak urobiť práve teraz. Vyplňte jednoduchý kontaktný formulár a naša asistentka s Vami dohodne vhodný termín. Návšteva trvá 45–60 minút a teraz stojí akčných 7,90€ (akčná cena platí pre prvú návštěvu klienta v poradni).

Presný termín návštevy s Vami dohodne asistentka poradne, ktorú ste si vybrali, a ktorá Vás bude kontaktovať telefonicky v najbližšom možnom termíne.

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

537 404
kg schudli klienti
90
pobočiek
86
špecialistov