VEGETARIÁNSKA KUCHÁRKA

Pripravili sme pre vás Vegetariánsku kuchárku, v ktorej nájdete raňajky, desiate, obedy, olovranty aj večere. Nechajte sa ňou inšpirovať, aj keď mäso normálne jete, a uvidíte, ako zdravé a vegetariánske dokáže byť zároveň aj skvelé a chutné.

Kuchárka obsahuje niekoľko receptov na raňajky, desiate, obedy, olovranty a večere, ktoré si môžete nakombinovať nielen podľa chuti, ale aj podľa toho, ktoré potraviny sú pre vás vhodné. Získate tak návod k tomu, ako si pripraviť vyvážené a chutné vegetariánske jedlá.​

Stiahnuť PDF

Vegetariánske stravovanie môže byť zdraviu prospešné, je ale dôležité nepodceňovať skladbu takého jedálnička a to predovšetkým z hľadiska zloženia bielkovín. Bielkoviny sú tvorené aminokyselinami, z ktorých niektoré sú esenciálne, teda telo si ich nevie samo vyrobiť, a je tak nutné ich prijímať v strave. Rôzne potraviny majú rôzne zastúpenie aminokyselín, z ktorých tá esenciálna aminokyselina, ktorej je relatívne najmenej (zohľadňuje sa jej množstvo v potravine k dennej potrebe), je limitná a tým je celkové aminokyselinové skóre takej potraviny znížené a nemôže byť považovaná za potravinu obsahujúcu plnohodnotné bielkoviny. Napriek tomu je možné aj z rastlinnej stravy zostaviť pokrm, ktorý bude obsahovať komplexné spektrum aminokyselín, a to kombináciou rôznych potravín o rozdielnom zastúpení aminokyselín v bielkovine.

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

523 375
kg schudli klienti
93
pobočiek
198
špecialistov