Bc. Natália Tužinčinová

Príbeh

Od detstva som sa pohybovala vo svete zdravotníctva a videla som, ako mnohokrát životný štýl ovplyvnil zdravie a podnietil vznik ochorenia.

Myslím, že sociálne cítenie a chuť pomáhať som zdedila po mojej mamine, ktorá pracuje ako zdravotná sestra. Preto som sa snažila pri výbere budúceho povolania vydať podobným smerom. Nakoniec som si podala prihlášku na verejné zdravotníctvo. Na školu, ktorá kombinuje medicínu so správnou výživou.

Ako som dospievala, tak ma začala viac zaujímať príprava jedál. Po škole sa mi podarilo nájsť si prácu, kde svoje vedomosti môžem preukázať. Teraz som tu, vo Svete zdravia a snažím sa svojim klientom zmeniť životný štýl a tým zlepšiť či prinavrátiť zdravie.

Rodičmi som bola vychovávaná tak, aby sa zo mňa stala empatická osoba, a práve preto dokážem vypočuť ľudí a pomôcť im. V práci sa denno-denne stretávam s rôznymi ľuďmi. Niektoré životné príbehy sú smutné, v iných prípadoch si za to ľudia môžu sami. Naša úloha je pomôcť každému, preto je práca občas náročná. Na druhej strane sa veľmi teším, ako sa mi moji klienti menia pred očami a ja im dokážem pomôcť, zmeniť ich vzhľad, postoj k životu a zdravie. Mnohí od nás odchádzajú ako nové osobnosti s prinavrátenou sebadôverou. A to sú tie momenty, kedy si poviem, že moja práca stojí za to :)

Vzdelanie

Bc. Natália Tužinčinová Špecialistka


Pracujem na pobočke
Svet zdravia Žilina


Objednat se na pobočku

Tento špecialista pomohol schudnúť svojím klientom viac než
396 kg

Príbehy klientov, ktorým som pomohla

Svet zdravia v číslach

462 579
kg schudli klienti
93
pobočiek
214
špecialistov