BMI

BMI označuje index telesnej hmotnosti, ktorý zhodnotí, či sa nachádzate v podváhe, nadváhe alebo je Vaša hmotnosť pre Vás optimálna. Bohužiaľ, výpočet používa iba Vašu výšku a hmotnosť, preto nie je úplne vypovedajúci.  Napríklad kulturista môže mať vysokú hodnotu BMI a napriek tomu nie je obézny, pretože vysoká  hodnota indexu je u neho daná veľkým množstvom svalovej hmoty. Naopak, starší ľudia s malým množstvom svalstva môžu byť zo zdravotného hľadiska obézni, hoci ich BMI ich radí do kategórie ideálnej váhy. Preto pomocou BMI určujeme skôr všeobecnú mieru zdravotných rizík ako reálny stav organizmu z hľadiska kvality jeho zloženia, proporcií a kondície. Popri BMI by sme teda mali zistiť, popri svojich obvodoch, tiež zloženia tela (pomer svalov a tukového tkaniva), metabolický typ a  vrodené dispozície.

Tu zistíte, aké riziká Vám môžu hroziť!

Táto kalkulačka je iba pre dospelých, nie pre deti.

Spočítajte si Vaše BMI

Moja váha je kg. Moja výška je cm

Vaše BMI je:

BMI je jedným z parametrov, ktoré je možné použiť na overenie optimálnej váhy, ale je zavádzajúce. Preto navštívte našu pobočku, kde Vám náš špecialista pomôže zistiť ideálnu váhu.

 • BMI je nižšie ako 16,50

  ŤAŽKÁ PODVÝŽIVA


  Pozor na to! Hrozia Vám závažné zdravotné riziká. Orgány nie sú schopné pracovať dostatočne, klesá imunita a schopnosť organizmu správne regenerovať a vyrovnávať sa s každodennou záťažou. U žien hrozí tiež vymiznutie menštruácie a teda neplodnosť! Ďalej môžete trpieť psychickými problémami, náchylnosťou k infekciám či vypadávaním vlasov. Prospeje Vám, keď pár kilogramov k svojej váhe pridáte. Poradíme vám, ako pribrať, práve toľko, aby ste nebola v ohrození a cítili sa lepšie.

  Chcem sa objednať na osobnú konzultáciu.

 • BMI 16,51 - 18,5

  PODVÁHA


  Myslíte, si že jete zdravo? Pravdepodobne trpíte poruchou stravovania, či iným závažným zdravotným problémom. Poradíme vám, ako správne jesť a dostať sa na Vašu zdravú váhu. Budete sa cítiť lepšie!

  Chcem sa objednať na osobnú konzultáciu.

 • BMI 18,51 – 25,0

  IDEÁLNA HMOTNOSŤ


  Gratulujeme! Vaše BMI sa nachádza v bezpečnom pásme. Aby ste si svoju kondíciu uchovali, lepšie porozumeli zásadám zdravej výživy a predišli rizikám so stúpajúcim vekom či zabránili rizikám osteoporózy, odporúčame Vám využiť konzultácie s nutričným špecialistom.

  Chcem sa objednať na osobnú konzultáciu.

  Po komplexnom rozbore Vášho stavu Vám pomôžeme vyrovnať pomer tukov a svalovej hmoty, tak aby ste sa cítili ešte lepšie.

 • BMI 25,1 – 30,0

  NADVÁHA


  Dajte si pozor! Zdravotné problémy už klopú na dvere a je najvyšší čas prehodnotiť svoj životný štýl. Odporúčame zmeniť stravovacie návyky alebo pridať pohyb. Mierna nadváha totiž zvyšuje zdravotné riziká, najmä tie, ku ktorým máte genetické dispozície. Nadváha je prvým krokom k vážnym chorobám ako cukrovke, srdcovo cievnym chorobám alebo infarktu. Už aj mierna nadváha môže začať oslabovať Váš imunitný systém a odolnosť organizmu voči infekciám.

  Chcem sa objednať na osobnú konzultáciu.

 • BMI 30,1 – 35,0

  MIERNA OBEZITA


  Ste v ohrození! Pravdepodobne už pociťujete bolesti chrbta a kĺbov, trpíte zápalmi v črevách či žlčníkovými kameňmi. S nastupujúcou obezitou sa riziká zvyšujú. Na nič nečakajte a začnite s chudnutím. Ak si nie ste istí, ako na to, vyhľadajte pomoc výživového poradcu. Pomôže vám zostaviť jedálniček podľa vášho metabolického typu.

  Chcem sa objednať na osobnú konzultáciu.

 • BMI 35,1 – 40,0

  STREDNÁ OBEZITA


  Máte vážny problém! Zdravotné riziká sú veľmi vysoké. Trpíte obezitou spojenou so zvýšenou hladinou cholesterolu a vysokým krvným tlakom! Pravdepodobne bude nasledovať ochorenie srdca, ciev či cukrovka. Trpia samozrejme aj väzy a chrbtica, ktoré sú preťažované. Preto čo najskôr začnite so znižovaním hmotnosti. Zmeňte stravovacie návyky a obrňte sa trpezlivosťou! Proces trvalého zníženia hmotnosti sa nedá zvládnuť za týždeň, je to beh na dlhú trať - úloha na niekoľko mesiacov. Rozhodne vyhľadajte odbornú pomoc. Obráťte sa na nutričného špecialistu.

  Chcem sa objednať na osobnú konzultáciu.

 • BMI 40,1 a viac

  MORBIDNÁ OBEZITA


  Chcem sa objednať na osobnú konzultáciu.