Zázvor pomáha schudnúť z bokov, pásu aj stehien.

22.07.2018 | 4656x | Zdravie

Určite ste o zázvore už počuli, že je dobrým pomocníkom pri chudnutí. Pripravte si zázvorvovú vodu a spáľte neželaný tuk z problematických partií tela!

 

Zázvor je v mnohých kultúrach známy a využívaný pre svoje mnohé výhody doslova už tisíce rokov. Zázvor napomáha správnemu tráveniu a v ľudovej liečbe je tento koreň často využívaný na liečbu žalúdka a nevoľností. Niektoré štúdie naznačujú, že užívanie zázvoru prináša niektorým tehotným ženám úľavu pri nevoľnostiach a zvracaní. Tehuľky by však pri jeho užívaní mali byť veľmi opatrné, pretože konzumácia zázvoru (najmä vo vysokých dávkach) by podľa niektorých odborníkov mohlo privodiť riziko potratu.

 

Podľa niektorých údajne existujú dôkazy aj o tom, že zázvor môže pomôcť pri nevoľnosti pri vertigu, po chirurgických zákrokoch či dokonca chemoterapii.Taktiež sa v jednej štúdii uvádza, že zázvor pomohol 60 % ženám zmierniť menštruačné bolesti.

 

Taktiež vraj zázvor môže pomôcť uľaviť pri bolestiach pri reumatoidnej artritíde, bolestiach svalov a kĺbov, bolesti hlavy. Ale pre potvrdenie je potrebné ešte zrealizovať ďalšie štúdie. Laboratórne výsledky a štúdie na zvieratách zistili, že zázvor by mohol pomáhať zmierňovať opuchy, znižovať hladinu cukru v krvi, krvného tlaku, znižovať cholesterol, chrániť pred Alzheimerovou chorobou, zabraňovať zrážaniu krvi,   

 

Zázvor – obyčajné korenie s veľkou silou

Mnoho ľudí zázvor miluje a pije zázvorový čaj, prípadne nealkoholické nápoje s jeho príchuťou. Pitie zázvorovej vody má úžasné výhody, ktoré pomáhajú pri chudnutí, pretože spaľujú uložený tuk v tele. Zázvor má okrem tejto úžasnej vlasnosti pri chudnutí aj schopnosť pomáhať organizmu vyrovnať sa s ďalšími škodlivinami.

 

Recept na zázvorovú vodu: 

1,5 l čistej vody

1 koreň zázvoru nakrájaný na plátky

šťava z 1 citróna

 

Postup: Do vody pridajte zázvor nakrájaný na plátky, varte 15 minút a potom nechjte vodu vychladnúť. Sceďte a pridajte šťavu z citróna a dôkladne premiešajte. Vodu začnite piť pol hodinu pred raňajkami a pre večerou.

 

Zázvorová voda pomáha:

 

  • Regulovať cholesterol – zázvorová voda je schopná bojovať s vysokou hladinou cholesterolu a brániť organizmus pred všetkými ochoreniami, ktoré súvisia s vysokým cholesterolom.
  • Pomáha udržať tlak krvi na uzde – tiež zabraňuje krvným zrazeninám v tepnách a bojuje proti ich vytváraniu.
  • Ako prírodný protizápalový prostriedok – a preto je vhodné takúto vodu piť pri problémoch s kĺbmi, reumatizme a osteoartritíde.
  • Aj ako perfektný antioxidant, pretože pomáha bojovať proti voľným radikálom, ktoré sú častou príčinou vzniku rakoviny.
  • Ako prirodzené protirakovinové činidlo – práve pre spomínané silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti je jedným z najsilnejších prírodných prostriedkov pri prevencii a boji proti rakovine.

 

 

Poznáte ďalšie výhody zázvoru?

 

Zlepšuje krvný obeh

 

Zázvor obsahuje horčík a zinok, ktoré sú kľúčom pre dobrý krvnéhý obeh. Okrem toho má vlastnosti, ktoré zabraňujú akumulácii zlého cholesterolu v pečeni, čo tiež môže zabrániť veľkému počtu kardiovaskulárnych problémov. Okrem iného je zázvor vhodný aj na zníženie horúčky a nadmerného potenia.

 

Zlepšuje vstrebávanie živín

 

Pri pravidelnej konzumácii zázvoru si zabezpečíte lepšiu absorpciu nevyhnutných živín v organizme, a to vďaka stimulácii sekrécie žalúdka a pankreatických enzýmov. Okrem toho, ak sú problémy s chuťou do jedla, vhodné je konzumovať pred jedlom trochu zázvoru, aby sme chuť stimulovali.

 

Zabraňuje prechladnutiu a chrípke

 

Zázvor je expektorant a má antibiotické vlastnosti, ktoré môžu účinne pôsobiť pri problémoch s chrípkou. Tento koreň sa používa po stáročia na ázijskom kontinente ako silná liečba proti chrípke, prechladnutiu a kašľu. Ústav lekárskej univerzity v Marylanskej univerzite potvrdil túto schopnosť zázvoru a prostredníctvom výskumu zistil, že zázvorový čaj skutočne môže znížiť príznaky nachladnutia a chrípky u dospelých.

 

Zlepšuje trávenie

 

Zázvor, okrem zlepšenia vstrebávania živín v tele, tiež pomáha zmierniť bolesti brucha, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v prípade zápalu žalúdka. Zabraňuje a bojuje proti zápche, znižuje tvorbu plynu v črevách a podporuje lepšie trávenie.

 

Posilňuje imunitný systém

 

Pravidelná konzumácia zázvoru posilňuje imunitný systém a udržuje obranyschopnosť tela proti možným infekciám, chrípke, kašľu, nachladnutiu alebo chronickým ochoreniam. Znižuje tiež riziko mozgovej príhody a je veľmi užitočný pri boji s črevnými bakteriálnymi infekciami.

 

Zmierňuje bolesť kĺbov

 

Zázvor má dôležité protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňovať bolesť a zápaly kĺbov.

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

502 101
kg schudli klienti
92
pobočiek
203
špecialistov