Takýmito cvikmi sa môžete dopracovať k osiemu pásu

21.11.2018 | 616x | Chudnutie

Dopracovať sa k štíhlemu drieku a zbaviť sa tukových vankúšikov v oblasti bruška nie je nemožné, vyžaduje to však pevnú vôľu, trpezlivosť, úpravu stravovacích zvyklostí a samozrejme aj trošku potu pri cvičení.

 

Pás je súčasťou hlbokého stabilizačného systému tela, ktorý je potrebné spevňovať a zapájať ho pri každej fyzickej aktivite. Pretože len vďaka spevnému pásu ho budete mať vytvarovaný a navyše bude držať chrbát s bruškom pekne previazaný.

 

Ako si vypracovať osí driek?

Podstatnou zložkou tréningu, pri ktorom dosiahneme zoštíhlenie aj spevnenie svalstva v oblasti drieku je staviť na aeróbne aktivity, pri ktorých telo využíva kyslík. Preto akékoľvek aktivity, pri ktorých sa skáče či behá sú na to úplne ideálne a nemali by chýbať aspoň 2 – 3-krát v týždni.

 

Ktoré aktivity k štíhlemu pásu účinne pomáhajú?

 

Skoky cez švihadlo

Kombinácia skákania cez švihadlo v kombinácii s výbehom do schodov je pre štíhly pás takmer zaručená. 50 výskokov so švihadlom a následne vybehnutie do schodov tak, aby ste dych udržali „na uzde“, následne urobte ďalších 50 skokov cez švihadlo a zbehnite dole. Doprajte svojmu telu tento „zaberák“ raz do týždňa v časovom rozpätí pol až trištvrte hodiny. Nakoniec svalom doprajte výdych v podobe chôdze.

 

Cvičenie v ľahu na boku 

Toto cvičenie nielenže pomôže eliminovať pneumatiku v páse, ale tiež účinne napomáha formovaniu drieku. Dôležité je dbať na rovný chrbát a podopretú hlavu so vzpriamenou bradou, pričom panva má byť mierne podsadená a stred tela pevný. Nohy dvíhajte naraz do výšky a na každej strane odcvičte 15 – 20-krát. Doprajte si krátky výdych a následne zdvihnite vrchnú nohu, ktorú v tejto polohe zafixujte a s výdychom k nej priťahujte spodnú nohu. Zopakujte 15 – 20-krát. 

 

Intervalový beh

Je dobrým osviežením vytrvalostného behu ale tiež pomáha tým, ktorý chcú zvýšiť počet pravidelných kilometrov pri vytrvalostnom behu. Počas 5 minút bežte svojím tempom, potom nasledujúce 2 minúty bežte s plným nasadením, tiež môžete vyskúšať aj ďalšie varianty: 10 minút behu vaším tempom, pričom nasleduje 1 minúta behu na plné obrátky, alebo 3 minúty behu v prirodzenom tempe v kombinácii s tromi minútami rýchlostného behu + ďalšie 3 minúty chôdze. Vyberte si, ktorý interval je pre vás akceptovateľný a sériu zopakujte 2 – 4-krát, podľa kondície raz až dvakrát do týždňa.

 

Vytrvalostný beh

Beh 5 – 10 kilometrov dvakrát do týždňa tiež pomáha eliminovať tukové vankúšiky v oblasti bruška a pásu, potrebné je však bežať v jednotnom, ucelenom tempe, pravidelne dýchať a dbať na pevný stred tela.

 

Chôdza

Ak vám behanie z nejakého dôvodu nevyhovuje, pokojne stavte na chôdzu. Chôdza je totiž najprirodzenejší pohyb tela, ale ak chcete chudnúť v páse, malo by ísť o rýchlu chôdzu a mali by ste prejsť aspoň 5 – 6 kilometrov v rezkom tempe. Pri tomto druhu športu si pás nielenže vyrysujete ale zároveň sa zbavíte stresu a prečistíte si hlavu aj pľúca a zároveň zvýšite koncentráciu. A to sa už naozaj oplatí! 

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

507 094
kg schudli klienti
93
pobočiek
203
špecialistov