Pre toto sa oplatí mať doma himalájsku soľ

29.08.2018 | 1907x | Zdravie

S himalájskou soľou porazíte bolesť svalov, zautočíte na brušný tuk a navyše pomôže aj s odbúraním toxínov…

 

Určite ste už počuli o skvelých zdravotných pozitívach himalájskej soli, no tento najstarší typ soli ukrýva v sebe veľkú silu. K dennej spotrebe stačí len ¼ čajovek lyžičky.

 

Himalájska soľ sa ťaží v horách Nepálu, Mjanmarska, Číny a Indii. Soľné ložiská zahalila vrstva lávy pred dvoma miliónmi rokov, takže táto soľ zostala chránená pred vplyvom pôsobenia ďalších látok a teda ide o tú najčistejšiu formu morskej soli, ktorá vďaka obsahu množstva dôležitých minerálov ponúka aj liečebné benefity. Minerály spolu so sodíkom totiž zabraňujú rôznym zdravotným problémom.

 

Aký je rozdiel medzi himalájskou a obyčajnou soľou?

Obsahuje viac ako 80 dôležitých minerálov – napr. horčík, draslík, fluorid, hydrogénuhličitan, bromid, síran…

Minerály, ktoré obsahuje, posiľňujú kosti, hydratujú telo, pomáhajú vyrovnávať pH, urýchľujú metabolizmus, zlepšujú krvný obeh ale tiež zabraňujú svalovým kŕčom, spomaľujú starnutie, pomáhajú pri odbúraní toxínov a ťažkých kovov z tela a vraj aj zvyšujú libido.

Obsahuje prirodzene sa vyskytujúci jód.

Hoci obsahuje rovnaké zložky ako soľ, jej kryštalická štruktúra znižuje obsah sodíka.

Oproti himalájskej, bežná soľ sa spracováva a počas tohto procesu dochádza aj k eliminácii minerálov, ktoré obsahuje, tiež býva chemicky bielená a počas čistenia býva vystavená vysokej teplote, ktorá ničí jej pôvodnú štruktúru a tiež býva umelo obohatená jódom.

 

Himalájskou soľou môžete soliť a vychutnať si lahodnú a zdravú zeleninu, ryby či mäsové jedlá.

Okrem toho keď si ju pridáte do kúpeľa, v ktorom budete relaxovať, pomôže optimalizovať hladinu minerálov v tele, podporí prirodzenú detoxikáciu aj upokojí bolestivé svalové partie.

 

Himalájska soľ čistí aj vzduch 

Kryštálové lampy z himalájskej soli sú prirodzeným čističom vzduchu a tak pomáhajú zmierniť problémy s dýchaním. Stačí, keď si v obývačke umiestnite takúto lampu, okrem príjemnej dekorácie získate zdravý benefit v podobe čistejšieho vzduchu

 

Himalájske krištáľové sklenené lampy sú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako prirodzene očistiť vzduch a zmierniť problémy s dýchaním.

 

Recept na chutné mäsko v páci s himalájskou soľou

Čo budete potrebovať:

  • ¼ ČL himalájskej soli
  • štipku cukru
  • 1 PL strúhanej kôry z BIO citróna (resp. bez chemického ošetrenia)
  • 1 dcl vody
  • preferovaný druh mäsa
  • obľúbené bylinky

 

Príprava: Vodu nechajte zovrieť a postupne pridajte himalájsku soľ, kým sa úplne nerozpustí a následne pridajte ostatné. Premiešajte a nechajte chladnúť cca 5 – 6 hodín. Do tohto pácu namočte preferované mäso, vložte prikryté do chladničky a nechajte odležať cca 5 – 6 hodín. Následne grilujte alebo mäso opečte.

 

 

 

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

523 375
kg schudli klienti
93
pobočiek
198
špecialistov