Detox hrubého čreva môže pomôcť aj chudnutiu

09.08.2018 | 3297x | Chudnutie

V dnešnej dobe je veľmi ťažké, ba priam nemožné, vyhnúť sa zvýšenému prísunu a následne hromadeniu toxínov v tele v dôsledku konzumácie spracovaných a vyprážaných potravín, ktoré sú bežnou súčasťou nášho jedálnička. Tiež nemalé množstvo prídavných látok, ktoré obsahujú potraviny aby sa predĺžila ich doba spotreby či spotrebiteľa prilákali svojou farbou i (často) až neprirodzenou arómou… Stres, ktorý nás sprevádza je ďalším faktorom, pre ktorý je ľudský organizmus náchylný k mnohým zdravotným problémom, ktoré môžu vyústiť až do ochorenia.

 

Fungujúce hrubé črevo je základom zdravia

 

Hlavnou funkciou hrubého čreva je vstrebávanie vody z natrávenej potravy. Viete, že do hrubého čreva sa denne dostane až 1,5 litra natrávenej potravy? Toto množstvo hrubé črevo pri správnej funkcii zahustí na cca 200 ml, takže nedochádza k strate tekutín. Okrem toho je “skladom” nestrávených zvyškov potravy, ktoré vylučuje v podobe stolice. V hrubom čreve sa nachádzajú aj črevné baktérie, tzv. črevná mikroflóra, ktorá má za úlohu brániť rozmnoženiu baktérií škodlivých pre ľudský organizmus. Tiež dokáže produkovať niektoré vitamíny, napr. vitamín K, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri správnej zrážanlivosti krvi. Preto je zdravé fungujúce hrubé črevo základom zdravia. A aby to tak bolo, potrebné je mu občas “pomôcť”.

 

Existuje účinná a zároveň aj chutná detoxikácia, ktorá pomôže hrubému črevu zlepšiť jeho funkciu a pomôcť mu pri procese očisty.

Vhodné je hrubé črevo prečistiť aj v prípade, ak ste sa rozhodli či už zo zdravotného alebo estetického hľadiska schudnúť. Hrubé nánosy na stenách hrubého čreva treba odstániť, a ak ste odhodlaní zatočiť s nadbytočnými kilogramami, váhový úbytok nastúpi oveľa rýchlejšie, poteší vás pocit ľahkosti a podstatne zlepšené vstrebávanie živín z potravy a lepšie trávenie. Zároveň abnormálna chuť do jedla sa pravdepodobne tiež upraví.

 

Detoxikovať hrubé črevo môžte vyskúšať aj vtedy, ak: 

  • Sa permanentne cítite unavený, bez energie
  • Trápia vás časté prechladnutia či zápaly horných ciest dýchacích
  • Trpíte nespavosťou
  • Viac vám padajú vlasy bez zjavnej príčiny
  • Sužuje vás akné, ekzém či priveľmi mastná pleť
  • Migrény sa stali vaším pravidelným spoločníkom
  • Objavili sa tráviace ťažkosti, nafukovanie, plynnatosť alebo zapáchajúca stolica…

 

Recept na prečistenie hrubého čreva

 

Potrebujete:

1 jablko

1 pomaranč

½ listu z aloe vera

½ bio uhorky

1 ČL ľanových semiačok

1 plátok ananásu

1 pohár vody

 

Postup: Jablko, uhorku a olúpaný ananás a nakrájajte, vytlačte gélovú dužinu z listu aloe vera, pridajte ľanové semiačka, šťavu z pomaranča a vodu. Všetko dôkladne rozmixujte. Túto šťavu pite 2x denne, pričom vždy by ste si ju mali pripraviť čerstvú, alebo vypiť do pol hodiny po príprave. Tiež nezabudnite počas celého dňa dopĺňať tekutiny v podobe čistej vody aby detoxikácia dobre “fungovala. Počas týždňovej detoxikácie hrubého čreva sa snažte vylúčiť najmä sladkosti, biele pečivo, alkohol, fajčenie a obmedziť príjem mäsa.

 

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

502 101
kg schudli klienti
92
pobočiek
203
špecialistov