21 účinných rád ako sa zbaviť bruška

03.12.2018 | 1263x | Chudnutie

Tukové vankúšiky v oblasti pásu trápia nielen ženy ale aj mnohých mužov. Okrem toho, že ide o nie veľmi estetickú záležitosť, oveľa väčším problémom je, že tuk uložený v oblasti brucha predstavuje a mnohé zdravotné riziká. Najmä z tohto posledného dôvodu je potrebné urobiť všetko preto, aby centimetre v páse ubúdali. Nechajte sa inšpirovať.

 1. V prvom rade by ste si mali osvojiť zvyk vypiť pohár vody pred každým jedlom. 
 2. Nenechajte sa vyhladovať, ale jedzte v pravidelných intervaloch, ideálne 5x denne.
 3. Pri každom stolovaní by ste si na jedlo mali vymedziť dostatočne dlhý čas, aby ste pokrm jedli pomaly a dôkladne požuli. Ak budete jesť pri počítači, zjete oveľa, oveľa viac a navyše si jedlo, ktoré konzumujete, nevychutnáte, možno budete premýšľať aj nad tým, čo ste to vlastne zjedli. 
 4. Každý deň venujte cvičeniu aspoň 20 minút. 
 5. Dodržiavajte odporúčanú veľkosť porcie, v prípade neutíchajúceho hladu radšej siahnite po bielkovinách v kombinácii so zeleninou.
 6. Dbajte na správne držanie tela, vystrite chrbát, lopatky stiahnite k sebe a stiahnite bruško. Aj správny postoj tela má vplyv na posilnený stred tela, tzv. core.
 7. Plávajte vždy, keď máte príležitosť. Ak počas týždňa nestíhate nájsť si čas na plaváreň, nevadí, dovolenka či prázdniny sú skvelou príležitosťou venovať sa práve tejto aktivite. 
 8. Pri cvičení sa zamerajte tiež na cviky, ktoré posilňujú už vyššie spomínaný stred tela, tzv. core. 
 9. Nemaškrťte a neprejedajte sa. Z času na čas sa sladkému pokušeniu odolať nedá, no problém vznikne, ak si bez častého maškrtenia nedokážete predstaviť život. 
 10. Keď necvičíte každý deň, pohybovej aktivite sa venujte aspoň 3x do týždňa ale v tomto prípade dbajte na to, aby ste si poriadne precvičili celé telo. 
 11. Dôležitou záležitosťou pri zbavovaní sa bruška je nevyhýbať sa raňajkám. Ak nie ste raňajkovať zvyknutý, existuje riešenie v podobe smoothie a pod. Ale to vám najlepšie poradí výživový špecialista. 
 12. Dodržiavať pitný režim je dôležité v každom ročnom období. Každý človek má iný metabolizmus a preto ak ste už boli vo Svete zdravia, zrejme viete, koľko vody by vaše telo malo ideálne prijať. Ak to neviete, všeobecne sa odporúča vypiť cca 8 pohárov vody denne. 
 13. Pri chudnutí by malo byť pitie alkoholu tabu, keďže alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií, ktoré sa prijímajú najmä večer, organizmus ich už nedokáže dobre spáliť. Alkohol tiež zaťažuje pečeň, orgán, ktorý sa podieľa na detoxikácii organizmu. 
 14. Pri chudnutí je potrebné vyhýbať sa fast foodom aj nápojom s bublinkami, ktoré podnecujú chuť do 'dalšieho jedenia. 
 15. Zbytočne sa nestresujte myšlienkou, že počas chudnutia budete hladný. Stačí mať vždy poruke nakrájanú napr. uhorku alebo mrkvu, ktoré pomôžu preklenúť kritické minúty. 
 16. Dbajte na to, aby vaše jedlo na tanieri bolo vždy ozdobené farebnou zeleninou, pretože aj oči jedia. 
 17. Počas chudnutia je dôležité zaradiť do jedálnička vlákninu, preto jedzte viac ovocia v doobedňajších hodinách a poobede si zase doprajte veľa zeleniny. 
 18. K chudnutiu patrí aj regenerácia a to nielen tela ale aj mysle. Denne by ste mali meditovať, resp. vyhradiť si sám pre seba aspoň 10 minút. Rovnako aj dostatočne dlhý spánok pomáha zmenšiť bruško.
 19. Pohyb je život, keď spohodlnejú nohy, spohodlnie aj myseľ, preto sa hýbte všade, kde je to možné a k pohybu patrí napr. aj vymeniť chôdzu po schodoch za výťah.
 20. Neustále udržujte svoju motiváciu aktívnu a povzbudzujte sa k prekonaniu svojho osobného rekordu. 

21. Nepodľahnite nudnej rutine a cvičenia obmieňajte, aj keď chcete schudnúť najmä v oblasti bruška, dôležité je precvičovať celé telo a nezameriavať sa len na jednu partiu. Preto cvičte jogu, brušáky aj plank a sledujte váš pokrok.

 

 

Kde nás nájdete

Svet zdravia v číslach

507 094
kg schudli klienti
93
pobočiek
203
špecialistov