Často kladené otázky

Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky. Ak ste nenašli odpoveď, radi vám poradíme. Tu nás môžete kontaktovať.

V čom sa líši vaša metóda chudnutia od iných diét?

Náš program je založený na absolútnej individualite. Keďže každý človek je iný, má iný metabolizmus, podobne ako napr. odtlačky prstov alebo DNA, je isté, že každému vyhovuje aj iná strava. Komplexná nutričná typológia  umožní zistiť, ktoré potraviny sú pre Váš organizmus najvhodnejšie, po ktorých potravinách budete chudnúť a cítiť energiu a naopak, ktoré potraviny u Vás blokujú chudnutie a Váš organizmus zaťažujú. Využívame aj vyšetrenie krvi a výsledky testov každého klienta posudzuje člen Lekárskej rady. Zostavujeme Vám skutočne cielený, individuálny výživový plán. Následne poskytujeme priebežnú starostlivosť a konzultácie s našimi vyškolenými špecialistami.

V čom je Komplexná nutričná typológia unikátna?

Komplexná nutričná ​​typológia je unikátna diagnostická metóda, vyvinutá RNDr. Petr Fořtom CSc., ktorá kombinuje 7 hlavných nutričných smerov od tradičnej indickej medicíny, krvných skupín, metabolickej typológie až po najnovšie lekárske objavy. Metóda dokáže zistiť, ktoré potraviny sú pre Vás najvhodnejšie, po ktorých budete chudnúť a cítiť energiu a naopak, ktoré potraviny u Vás blokujú chudnutie a zaťažujú Váš organizmus. Každému klientovi teda špecialisti zostavujú skutočne cielený, individuálny diétny plán.

Ako celý program prebieha?

Absolvujete diagnostiku na lekársky certifikovanom prístroji TANITA a následne prebehne konzultácia s naším špecialistom, ktorý Vám navrhne najvhodnejší program podľa Vášho cieľa a potrieb. V ďalšom kroku absolvujete Komplexnú nutričnú ​​typológiu, na základe ktorej Vám špecialista zostaví individuálny jedálniček. Odovzdanie Vášho jedálnička prebehne najneskôr do 7 dní od určenia Vašej typológie. Nasledujú pravidelné konzultácie, kontroly, tak aby ste dosiahli stabilnú váhy bez jo-jo efektu a zvýšenie kondície. Viac informácií nájdete tu.

Ako často vás budem navštevovať?

Špecialisti spravidla odporúčajú konzultácie v prvej fáze po týždni, neskôr podľa dosahovaných výsledkov a podľa toho, ako je klient schopný osvojiť si nové stravovacie návyky, spravidla raz za 14 dní. Pri ročných programoch, približne od ich druhej polovice, stačí návšteva 1x za 3-4 týždne. Na početnosti konzultácií sa klient vždy dohaduje so svojím špecialistom, prispôsobujeme sa  individuálnej potrebe a možnostiam klienta. Všeobecne si klienti cenia psychickú podporu a vítajú možnosť pravidelne konzultovať dosahované výsledky.

Čo všetko budem musieť dodržiavať?

Naši akreditovaní špecialisti Vám pomôžu nájsť práve taký štýl chudnutia, ktorého dodržanie bude jednoduché a reálne. Naším cieľom nie je zakázať alebo nariadiť konzumáciu vhodných a nevhodných potravín, ale nájsť cestu, ako dosiahnuť výsledok bez stresu a teda za prítomnosti obľúbených potravín.
 

Ako dlho budem chudnúť?

To je vysoko individuálne. Záleží na tom, koľko kilogramov potrebujete zhodiť, na Vašom zdravotnom stave, pohybových možnostiach, liekoch, ktoré užívate apod. Prvé výsledky sú na váhe viditeľné už po prvom týždni úpravy jedálnička. Jedna časť programu je samotné chudnutie, ale neoddeliteľnou súčasťou je samozrejme aj fixácia hmotnosti, ktorá zabezpečí, aby nedošlo k veľmi známemu a častému jo-jo efektu.

Aké môžem očakávať výsledky?

Naši klienti chudnú v priemere 2 - 3 kg mesačne. Veľmi záleží samozrejme na Vašom zdravotnom stave a pohybových aktivitách. Výsledkom absolvovania programu Sveta zdravia je výrazne lepšia kondícia a stabilná hmotnosť bez jo-jo efektu.

Čo keď sa výsledky nedostavia a ja nebudem chudnúť?

Pokiaľ takáto situácia nastane, je to väčšinou tým, že klient nedodržiava program stanovený nutričným špecialistom. Výnimočne môže ísť o zdravotné komplikácie, ktoré bránia telu chudnúť, ale s týmto tiež vieme pracovať. V takýchto prípadoch má klient možnosť obrátiť sa prostredníctvom špecialistu na Lekársku radu Sveta zdravia.

Je možné zmeniť špecialistu, pokiaľ s ním nebudem spokojný(á)?

Áno, v prípade, že si z nejakých dôvodov so špecialistom „nesadnete“, nebudete spokojný(á) s jeho prístupom, je možné priamo na  pobočke požiadať o pridelenie iného výživového špecialistu.

Musím používať doplnky stravy?

Nie je to podmienkou. Naši klienti chudnú i bez doplnkov stravy. Na druhej strane dobre vybrané, cielené doplnky Vám pomôžu dosiahnuť výsledky rýchlejšie a s menšou námahou. Rozhodnutie je na vás.

Aké používate doplnky stravy?

Používame výhradne vlastné doplnky stravy, vyrobené v Českej republike. Tieto doplnky sú vyvíjané poprednými odborníkmi, výhradne na prírodnej báze a schválené Ministerstvom zdravotníctva.

Nespôsobujú vaše doplnky závislosť?

Všetky produkty sú 100% prírodné, niektoré dokonca v biokvalite  a nevytvárajú  žiaden druh závislosti.

Kde môžem kúpiť produkty Sveta zdravia?

Exkluzívne v pobočkách Sveta zdravia alebo v e-shopu tu.

Môžem normálne jesť?

Áno, samozrejme, ale budete musieť mierne upraviť množstvo. Navyše na základe Komplexnej nutričnej typológie zistíme, aké  jedlá zaťažujú Váš organizmus a ktoré naopak u Vás podporujú chudnutie. S nami zostaveným jedálničkom je ľahké schudnúť bez hladu a pritom sa nevzdať svojich obľúbených jedál.

Koľko ma to bude stáť? Aké máte ceny?

Vstupná konzultácia vrátane úvodnej diagnostiky stojí 15,90 EUR. Cena programov sa pohybuje od 29 EUR  za mesiac. Cena je odvodená od dĺžky programu (3, 6, 12 mesiacov) a potrieb klienta. Ten sa môže so svojím špecialistom dohodnúť na najvhodnejšom režime, aj na tom, koľko kilogramov bude chcieť schudnúť, či a aké prírodné doplnky zvolí, prípadne zvoliť ďalšie služby. Objednať sa môžete
tu.

Je možné prerušiť program v jeho priebehu? Vráti Svet zdravia zaplatenú čiastku alebo jej časť?

 Odstúpenie od programu prebieha v súlade so Všeobecnými obchodnými podmienkami, ktoré nájdete  tu.

Prečo neradíte zadarmo?

Domnievame sa, že dobré veci nemôžu byť zadarmo. Cena, ktorú platíte, je z veľkej časti odmenou za prácu výživového špecialistu, ktorý Vám venuje svoj čas, odovzdáva Vám svoje znalosti a jedinečné know-how našej firmy dlhodobo vyvíjané poprednými odborníkmi z oblasti výživy.

Aké vzdelanie má Váš personál?

Na každej pobočke pôsobí akreditovaný výživový poradca. Naši výživoví špecialisti majú vysokoškolské vzdelanie v odbore (výživa, zdravie, medicína, chémia, biológia...). Celý personál úspešne absolvoval kurz Komplexnej nutričnej ​​typológie a prechádza pravidelnými vzdelávacími seminármi s poprednými lekármi a odborníkmi. Akadémia Sveta zdravia je vnímaná odborníkmi ako prestížna vzdelávacia inštitúcia.
 

Svet zdravia v číslach

532 896
kg schudli klienti
91
pobočiek
190
špecialistov